„Psal jsem ministerstvu dopravy dopis, ale od té doby uběhla již velmi dlouhá doba, ale nikdo mi neodpověděl,“ komentoval celou kauzu starosta Bzence Pavel Čejka. Jediný efekt je přispění kraje na dvě zařízení monitorující průjezdnost a rychlost vozidel.

FOTO a VIDEO ZDE

Dopravní situace se alespoň trochu zlepšila. Před zavedením měřičů až padesát procent řidičů překračovalo ve městě povolenou rychlost, nyní jich šedesát pět procent jezdí správnou rychlostí,“ dodal Čejka. Bzenci se dokonce ozvaly Bučovice. Tamní představitelé děkovali za snahu v této věci něco změnit.

„Situace je čím dál horší, provoz je neúnosný. My už vlastně čekáme na konec objížděk, protože ani nedoufáme, že se v nejbližší době něco změní,“ uvedl předseda MO ČSSD Bzenec Rudolf Vykoukal. Občané města se bojí i otevřít okna kvůli všudypřítomnému kouři a hluku z vozidel. Obávají se pouštět děti samotné ven, aby je nějaké auto nepřejelo.

Místní říkají, že podobnou situaci už zažili při opravách buchlovských kopců. Cesta byla poté neuvěřitelně zdevastovaná. Dopis hejtmanovi o pomoc psal i poslanec Parlamentu České republiky Ivan Ohlídal, ale opět bez odezvy.

„Mám ze současné dopravní situace v Bzenci velmi nepříjemný pocit, krajský úřad měl situaci alespoň trochu odlehčit a objížďky vést i jinudy,“ vyjádřil se Ohlídal. Ten nemá stejný názor se starostou Bzence na nové měřiče rychlosti. Podle něj to zas až tak velký přínos pro město nebyl. Ukazují prý jen čísla o neúnosnosti stávající situace, a to vědí všichni i bez měřičů.

Minulého protestu se účastnilo 150 lidí

„Pokud se situace v Bzenci nezmění, měl by se protest opakovat opět v září,“ sdělili Ohlídal i Vykoukal. Podle krajského radního Jaroslava Pospíšila už však kraj udělal vše, co bylo možné.

Minule se stávky účastnilo kolem sto padesáti lidí. celý článek ZDE Řidiči jejich protest označili jako ztrátu času a policie jejich odpor několikrát přerušila, aby mohly vozy pokračovat v cestě, protože byli s protestujícími domluveni, že umožní průjezd vozidlům.

Karolína Šťukavcová