„Měli jsme už takovou malou předoslavu," řekla. Manžel od ní zatím dostal holicí strojek. První dáma pak z Baťova institutu také neodjížděla s prázdnou. Od kurátorky výstavy K štěstí klíček je střevíček Miroslavy Štýbrové převzala původní reklamní plakát firmy Baťa.

„Je to moc krásné," pochválila nejen dar, ale celou výstavu o Tomáši Baťovi a jeho obuvnickém impériu, které ve Zlíně budoval.

Ivana Zemanová přivezla dva koše plné zeleniny a ovoce a jiných pochutin ze zahrady v Lánech klientům Domova pro seniory ve Zlíně na Burešově. Zajímala se o volnočasové aktivity obyvatel domu, jejich společenský život a živě s nimi diskutovala. „Houbaření mám velmi ráda, ale to by mi ty houby musely chodit naproti," odpověděla s úsměvem na dotaz, zdali ráda houbaří. Diskuse se stočila také k jejímu čtyřnohému miláčkovi. „Je to zlatý retrívr jménem Darcy," sdělila první dáma. A jak je těžké být manželkou prezidenta republiky? „O nic méně, než být manželkou Miloše Zemana," usmála se Ivana Zemanová. V závěru setkání se pak osobně setkala s manželkou filmaře Karla Zemana, kterou srdečně objala. „Jsem ráda, že vás poznávám," řekla.

Po poledni se pak manželka prezidenta odebrala do hotelu Radun, kde i s doprovodem poobědvala.

Chaloupku po poslední žítkovské bohyni Irmě v Žítkové si prohlédla Ivana Zemanová v rámci odpoledního programu prvního dne prezidentské návštěvy ve Zlínském kraji. Z celého dne zde strávila nejdelší čas.

Dlouze si povídala s manželi Mizerovými, kteří nemovitost spravují. Ti ji pohostili v téměř rodinné atmosféře jasmínovým čajem a perníčky.

Pohostinnost a vstřícnost první dáma ocenila. „Kdykoli si můžete přijet prohlédnout Pražský hrad," pozvala manžele Ivana Zemanová. Poslední zastávkou manželky hlavy státu pak bylo podvečerní setkání s pracovníky Útulku pro zvířata v nouzi ve Zlíně na Vršavě.

Na dotaz, zda by si nevzala domů například koťátko, se kterým se mazlila, měla jasnou odpověď: „To by nebyl dobrý nápad. Náš pes by jej asi bral jako hračku," uvedla s lítostí v hlase. Opuštěná zvířata v útulku pak obdarovala suchým krmením, které jim nechala přivézt.