Společně nakreslili k jednotlivým panelům obrázky charakterizující daná zastavení. Tabule budou rozmístěny u zajímavostí obce a u nové naučné stezky s názvem Sedm bratrů.

„Základem informačních tabulí je ručně malovaná mapa, která je hravou formou doplněna obrázky od dětí z Bystřice pod Lopeníkem a partnerské slovenské obce Dulov. Kromě tabulí je výsledkem také papírová podoba této mapy a almanach kreseb dětí,“ uvedl Jakub Petráš, jenž měl výrobu panelů na starosti.

Ilustrační foto
Chystané opravy silnic v Hradišti: komplikace pro podnikatele i dopravu v centru

 Celá myšlenka byla postavena právě na spolupráci dětí z obou základních škol.

„Už z náhledů je patrné, že se nejedná o klasické informační tabule, kterých je všude plno, ale o originální dílo, jež v dětech rozvinulo a bude rozvíjet vztah ke svému domovu,“ řekl Jakub Petráš.

Informační panel už stojí před místním muzeem.

Střechu Sklárny Květná pokryly soláry.
Střechu Sklárny Květná pokryly soláry. Tavit sklo tam začne slunce

Ostatní budou umístěny u školy, u kapliček V kopcoch, u vyhlídkového místa Pod hájem, u odpočinkového místa Pod Vojanskú a u naučné stezky Sedm bratrů, kde se lze seznámit s květenou i drobnými živočichy Bílých Karpat. Panely poslouží nejen turistům, ale také místním lidem.

„Projekt přišel na 750 tisíc korun. Byla odstraněna stará rozhledna a vzniklo odpočinkové místo,“ prozradil starosta Bystřice pod Lopeníkem Martin Gavenda.

Slavnostního křtu projektu spolufinancovaného Evropskou unií se zúčastnilo kromě místních také několik desítek obyvatel Dulova. V rámci doprovodného programu zahrál na harmoniku Lukášek Němec.