Stále ještě sice vítá každou čtvrtou neděli v prostorách tržnice u vlakového nádraží milovníky exotických ptáků z širokého okolí, nicméně aby vůbec přežívala, musela se vzdát přilehlých pronajímaných ploch.

„Tato burza má v Hradišti čtyřicetiletou tradici, bohužel podobné podniky v Kroměříži či v Přerově nám způsobují velký odliv lidí, proto jsme museli odstoupit od pronájmu přilehlého parkoviště, které jsme dlouhodobě využívali. Je to z ekonomických důvodů, aby jsme burzu vůbec udrželi při fungování," konstatoval za organizátory podniku Karel Šišák.

Chovatelé exotických ptáků si tak už své oblíbené exponáty nejspíš neprohlédnou na ploše parkoviště Na stavidle, které doposud bývalo součástí celého areálu burzy. To již potvrdili také představitelé města.

„Organizátoři této burzy opravdu vypověděli pronájem tohoto parkoviště, zda mají nějaké problémy či jaké důvody za tím stojí, mi není známo," uvedl místostarosta Uherského Hradiště Zdeněk Procházka.

Zabírat plochu zmíněného parkoviště se už organizátorům burzy údajně nevyplácelo. Ačkoliv na akci podle jejich vyjádření stále ještě míří ke čtyřem stovkám lidí, burza znatelně pocítila odliv především na podobnou akci, pořádanou v Kroměříži.

Sami chovatelé exotických ptáků z Uherskohradišťska by však byli nejspíš neradi, kdyby měl tento letitý podnik na tržnici skončit. Mezi ně se řadí například i Jana Hůsková z Uherského Hradiště.

„Na burzu sice nechodím pravidelně, protože veškerou výbavu už prakticky mám, ale když třeba sháním levnější granule, zavítám na ni. Podle mého názoru je určitě užitečná pro region a má velkou spádovost pro své okolí. Je to pořád lepší, než jezdit někde do Přerova. Nevadila by mi ani třeba v jiných prostorách, jen aby pokračovala i nadále," vyjádřila se nadšená chovatelka exotického ptactva.

Burzu exotických ptáků v Uherském Hradišti pořádá Český svaz chovatelů Základní organizace chovatelů okrasného ptactva Uherské Hradiště. Koná se každou čtvrtou neděli na tržnici u vlakového nádraží. Mimo ni pak prostory tržnice nedaleko Slováckého divadla hostí každou neděli burzu drobné hospodářské zvěře, která je však samostatnou akcí.