Většina pisatelů projevuje nad záměrem Chabičovských rozčarování. Je mezi nimi i jeden, který se podepsal jako Jiří.

„Já se divím, že nezmizel už dávno. Hodně lidí jen závidělo a stěžovalo si. Někdy bylo na co, ale zábavy venku obnáší hluk. Ale aspoň uvidíme, co bude KS Bůrovce dělat během dalších let. Aby to někomu nespadlo za krk. To by bylo nemilé,“ píše mimo jiné Jiří.

O textech na toto téma, které v posledních dnech vyšly v regionálních novinách, píše ironicky pisatel, který se podepsal několika tečkami. „Udělali tam z něj naprostého chudáka, co mu tady všichni ubližujeme, a on se milostivě rozhodne, zda u nás zůstane, nebo ne. Takže to záleží na něm, chudáčkovi ublíženému. A že půlka dědiny s tím má problém, tak dobře nám tak. Máme být tolerantní, proč by vlastně většina netrpěla, když si chce jednotlivec na její úkor vydělat, kašlat na to, že někteří chodí do práce. On už tolerantní být nemusí,“ píše „tečkující“ anonym na topolenském webu.

Zanedbaný areál Bůrovce si duo uherskohradišťských diskžokejů pronajalo zhruba před dvěma lety. Za dobu jejich působení navštívili atraktivní kulturní akce v Bůrovcích tisíce návštěvníků. „Nechci dál působit v obci, kde o mě někteří stěžovatelé nestojí a používají naši činnost pro své vnitropolitické boje,“ vysvětlil svůj postoj Pavel Chabičovský.

Jeho případný odchod vítá jeden z nejhlasitějších kritiků, zastupitel František Viceník. „Provoz z Bůrovců ruší noční klid a z areálu míří do obce vandalové. Pokud si pořádek nedokáží pořadatelé udržet, musím se vyjádřit pro ukončení jejich aktivit v obci,“ netají svůj názor Viceník. Starostka obce Hana Marášková ale věří, že úspěšní provozovatelé topolenského areálu ještě neřekli poslední slovo.

„Domluvila jsem se s nimi, že se zúčastní nejbližšího zasedání rady obce. Tam se snad situace vyjasní,“ chytá se poslední naděje starostka.

Související článek:

Shoří opět topolenský fénix ?