Prověrky prodejců se konaly po celé republice od srpna letošního roku a skončí na konci listopadu. „V případě Uherskohradišťska jsme namátkově prověřili jednoho prodejce v ulici Na Rybníku. Jeho burčák, který přivezl od dodavatele z Blatnice pod Svatým Antonínkem, byl ve stoprocentním pořádku,“ poznamenala mluvčí SZPI Martina Šmídtová.

Prodejci mohou návštěvu z inspektorátu očekávat až do 30. listopadu. Poslední listopadový den je totiž nejzazším termínem, do kterého lze podle zákona burčák prodávat.

Inspektoři budou odebírat vzorky, aby zjistili, zda některý z výrobců, přepravců i prodejců burčák nezmnožuje. Tak označují právní předpisy stav, kdy se laicky řečeno „křtí“ vodou. Inspektoři slibují, že budou při kontrolách důslední. „Mimo jiné prověříme, jak prodejci plní své povinnosti. Například zda označují burčák předepsaným způsobem. To znamená, že musí uvádět, že se jedná o burčák a kdo je jeho výrobcem. Prověříme také, zda dodržují hygienické podmínky prodeje a průvodní doklady kvůli zjištění původu nápoje,“ dodal Ivo Klemeš ze SZPI.

Vinaři z prověrek strach nemají. „Poctivý vinař se bát nemusí. Prodává své zboží a v případě, že na trh uvede špatný výrobek, si zadělává na špatnou reklamu. A o tu nikdo nestojí,“ podotkl vinař Jiří Uhlíř z Uherského Hradiště.

Burčák je: částečně zkvašený hroznový mošt. I právní předpisy definují burčák jako produkt získaný kvašením hroznového moštu se skutečným obsahem alkoholu vyšším než 1 % a nižším než 3/5 celkového obsahu alkoholu. Není možné jej vyrábět z jiného druhu ovoce než z hroznů vinné révy a je zakázáno do něj přidávat vodu.

Přečtěte si také:

Inspektoři prověří burčák

Arcibiskupský burčák už vře

Burčák bude o tři týdny dřív