Půjde o pompézní akci, na které své zboží nabídne 140 výrobců. Vánoční jarmarky ale nejsou výsadou jen velkých měst. Podobné akce, i když v nepoměrně menším rozsahu, připravují snad v každé obci Slovácka.

A některé s pořádným předstihem. Například v Bílovicích ožije zámecký park sváteční atmosférou už tuto sobotu. „Děti ze základní a mateřské školy představí a nabídnou své výrobky a ozdoby souvisejícími s Vánocemi. O hudební doprovod se postará folkové seskupení Dareband,“ informoval starosta Bílovic Jiří Dohnal. Ještě o den dříve odstartuje vánoční jarmark v Uherském Brodě.

Netradiční novinkou letošního jarmarku ve sportovní hale v Březolupech bude výstava ovoce a zeleniny. „Tuto myšlenku jsem pořadatelům v minulosti navrhoval už několikrát, příliš velký zájem ale o ni nebyl. Až letos se místní pěstitelé domluvili a na vánoční jarmark přinesou své nejlepší výpěstky,“ podotkl starosta Březolup Petr Kukla, který dodal, že další novinkou bude ukázka umu tamních řemeslníků. „Lidé uvidí ručně vyrobené proutěné košíky, paličkované zboží nebo mohou ochutnat med od našich včelařů,“ dodal Kukla.

S novinkou letos příjdou i v Uherském Ostrohu. Vánoční jarmark se tam uskuteční v sobotu 17. prosince. Návštěvníky akce na tamním náměstí potěší unikátní živý betlém.

Osvěžit tradiční program vánočního „zvonkování“ chtějí i v Ořechově. „Děti z naší školy si připravují divadelní představení klasické ruské pohádky Mrazík. Ještě předtím ale na vánoční strom uprostřed náměstí pověsí ručně vyrobené zvonečky a navštíví stánky našich řemeslníků a jednotlivých obecních složek,“ nastínila „ochutnávku“ z příprav na vánoční akci starostka Ořechova Jarmila Jilgová.