„Po chřibské spojnici mezi Hradištěm a Bučovicemi jezdí tak o třetinu míň aut, a proto mají motorkáři prostor k tomu, že si silnici mění v závodní dráhu,“ poznamenal Jozef Šik z Břestku, který zmiňovanou trasou jezdí několikrát týdně. Podobný poznatek mají i další šoféři. „Je to znát obzvlášť o víkendech, když se sjíždějí u motorestu Tramp,“ uvedl Antonín Nožička, který denně cestuje za prací na hrad Buchlov.

Policisté jsou ve střehu

Zvýšený zájem motorkářů zaznamenali také policisté, podle nichž ale ve většině případů bezpečnostní předpisy neporušují. „Motorkáře, ať se to někomu líbí nebo ne, z této silnice nevymýtíme, protože je určená všem. Provádíme tam zvýšený dohled a nezaznamenali jsme zhoršení jejich chování, ba naopak, o čemž vypovídá i menší počet nehod,“ řekl vedoucí uherskohradišťské dopravní policie Josef Hnilička. Přestože se podle strážců zákona motorkáři v buchlovských horách chovají lépe než v předcházejících letech, ani letos se jim dopravní nehody nevyhýbají.

Poslední havárie? Před dvěma týdny

Před dvěma týdny tam například havaroval motocyklista, který si z nehody odnesl těžká zranění.

V roce 2006 dokonce po čelní srážce motocyklů oba jejich řidiči zemřeli. Policisté proto i přes klesající počet nehod budou i nadále organizovat akce speciálně zaměřené na kontrolu řidičů motocyklů v buchlovských horách.