Je třeba se zamyslet, zda by vám trocha úsilí nestála za to, potěšit přečtenými knihami někoho jiného a zanést je do 28. února do Československého kulturního centra (ČSKC), a to v provozní době kanceláře.

V pondělí od 15 do 17 hodin, v úterý a čtvrtek od 13 do 15 hodin a v pátek od 7 do 9 hodin. Knihy můžete zanést také do Informačního centra Buchlovice. Dětský folklorní soubor Buchlovjánek spolu s ČSKC Buchlovice si už budou s darovanými knihami vědět rady. Ve dnech 7. až 9. března uspořádají v ČSKC pátý ročník dobročinného Bazaru knih aneb Knihotoče.

Za každou přinesenou knihu budou pořadatelé vděčni. Knížky, které lidé do bazaru přinesou, půjdou do prodeje za symbolické ceny.

„Letošní výtěžek bazaru předáme rodině tří předčasně narozených holčiček, trojčátek, která musela dlouho bojovat o život, žel i s následky v podobě zdravotního postižení. Péče o trojčátka, která potřebují nadstandardní péči, je extrémně nákladná,“ uvedla Iveta Rosůlková, vedoucí Československého kulturního centra Buchlovice.

Holčičky čeká v Piešťanech léčebný pobyt s rehabilitací. Doplatek na každé dítě činí kolem 50 tisíc korun. Na to ale rodiče trojčátek peníze nemají. Všechny finanční prostředky totiž vkládají do průběžné léčby děvčátek. Bližší informace o bazaru knih sdělí Iveta Rosůlková na telefonu 725 453 163.