V sobotu to bylo snadné… Oslovit rodinu, kamarády, známé a vytvořit uklízecí partu, nebo přijít sám za sebe a přidat se k některé skupince.

Vizualizace lavičky se sochou Zdeňka Galušky.
Uherský Ostroh chystá sochu Zdeňka Galušky. Vyhlásil sbírku

„Do akce Ukliďme si Buchlovice se v sobotu zapojilo na sto dětí i dospělých. Byli to kupříkladu chlapci a děvčata z folklorního souboru Děcka z Buchlovic, děti z mysliveckého kroužku, z Folklorního studia Buchlovice a jeho dospělí tanečníci, skauti, mladí fotbalisté, myslivci, rodiče s dětmi, senioři a další lidé z městysu,“ vypočítávala místostarostka Buchlovic Hana Andrlová. Dodala, že odpadků velké množství nebylo, protože je lidé z velké části uklidili již před Velikonocemi.

Folkloristé vyrazili uklízet BuchloviceFolkloristé vyrazili uklízet BuchloviceZdroj: Deník/Zdeněk Skalička

„Těší mě, že v Buchlovicích je už několik let pořádána jarní úklidová akce, do niž se zapojují všechny spolky z městysu, ale i občané. Vedeme zde děti od útlého věku k osobní zodpovědnosti za prostředí, v němž žijeme,“ řekla Buchlovanka, Helena Havránková, která pracuje na Odboru životního prostředí Městského úřadu v Uherském Hradišti, kde má na starosti ochranu přírody a krajiny.

Uklízeli jsme Česko
Uklízeli jsme Česko

Pochválila chlapce, děvčata a vedoucí z folklorního souboru Děcka z Buchlovic, kteří uklízeli okolí potoka, protékajícího přes Buchlovice, kolem kostela a na dalších místech ve směrem k benzinovým pumpám, které jsou na okraji Buchlovic.

Unikátní historická a dřevěná kola dominovala Kulturnímu domu v Podolí.
V Podolí se blýskla kolekce historických bicyklů a dřevěných kol

„Raritou bylo, že chlapci z buchlovického folklorního studia našli v lese pohozený, ale už nepouživatelný videopřehrávač,“ informovala místostarostka městyse Hana Andrlová.

Jubilejnímu 50. koštu vín ve Vlčnově dominovali šampioni z Boršic a z Dolního Němčí; 6. dubna 2024
Jubilejní 50. košt vín ve Vlčnově ovládli šampioni z Boršic a z Dolního Němčí

„Všem, kteří se sobotního úklidu zúčastnili, pracovníci úřadu městysu Buchlovice moc děkují. Účast dětí na akci vedla k tomu, aby se naučily třídit odpad, aby je rodiče k tomu vedli už od malička. Je důležité, aby lidé uměli třídit odpad a uměli si vážit životního prostředí,“ pronesla Hana Andrlová, místostarostka Buchlovic.