Stavební práce uprostřed turistické sezony však mají za následek komplikace a zmatky především s parkováním.

„Minulé pondělí začaly práce, které se připravovaly už od roku 2002, kdy správce silnice zjistil, v jakém stavu opěrná zídka je. Opravy se konají v čase turistické sezony, proto si někteří lidé stěžují, ale můžeme být rádi, že se konečně začalo. Zídka totiž byla v opravdu špatném stavu,“ uvedl buchlovický místostarosta Bořek Žižlavský.

Stavební činnost si vyžádala změnit příjezd na parkoviště, který je nyní od kostela, a vyznačují jej dopravní značky. „Najdou se však řidiči, kteří zneužívají situace a parkují i na místech, kde je to zakázané,“ dodal Žižlavský.

Přes rozsáhlé práce však nemá být silnice úplně uzavřena a stále zůstane jeden pruh řízený semafory průjezdný.

„Budou se zde instalovat mikropiloty, nová železobetonová opěrná zeď a římsa v délce šestapadesáti metrů. V tomto úseku stavbaři také předláždí vozovku,“ vypočítal novinky šéf Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Návštěvníci a obyvatelé turisticky vyhledávaných Buchlovic se tak až do podzimu musí připravit na dopravní omezení v centru městyse. „Práce jsou naplánovány do konce října tohoto roku,“ uvedl k termínu Ondřej Chrást z firmy Strabag, která opravu provádí.

ZDE>SI PŘEČTĚTE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZE SLOVÁCKA