„Starší hoch měl dvakrát udeřit pěstí mladšího do hlavy. K žádnému vážnému zranění ale při události nedošlo. Útočník však není trestně zodpovědný a v jeho případě se jednalo o spíše ojedinělý výstřelek, proto byl případ odložen. Rodiny obou stran i škola však dostaly o celé věci vyrozumění," poznamenal k aktuálním výsledkům vyšetřování mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental.

Matka napadeného podotkla, že krvácejícího syna převezla pro jistotu do hradišťské nemocnice, aby zjistila, nakolik vážná jsou jeho zranění. „Přišel domů s modřinou na obličeji a opakovaně krvácel z nosu. Šla jsem za rodinou útočníka. Jeho maminka mi ale řekla, že manžel není doma a mám prý přijít jindy. Poté jsem jela se synem do nemocnice, kde ho ošetřili a propustili nás. Lékaři mi doporučili, abych ho doma pozorovala i při spánku kvůli podezření na otřes mozku. Vyšetřování a zjištění okolností konfliktu jsem nechala na policii," podotkla matka zraněného chlapce, která vyloučila, že by její syn staršího školáka nějak provokoval.

Místostarosta Buchlovic se o události dozvěděl od redaktora Slováckého deníku.

„Podrobnosti nevím, ale pokud to vyšetřuje policie, zápis dostaneme i na náš úřad. Zatím se tak ale nestalo," podotkl místostarosta Bořek Žižlavský.

Ředitel buchlovické základní školy František Klvaňa tvrdí, že výsledky vyšetřování od policie prozatím neobdržel. Podotkl však, že útočník chlapce udeřil poté, co byl svědkem konfliktu dvou mladších školáků, mezi nimiž byl i napadený.

„Na úrovni vedení školy byla celá věc projednána také s otcem chlapce, jenž nepřiměřeným způsobem zasáhl do potyčky mladších spolužáků," sdělil e-mailem ředitel a doplnil, že třídní učitelé školy často na třídnických hodinách hovoří s žáky o chování ve škole, doma i na veřejnosti.

Na webu Slováckého deníku se v diskusi pod prvotní informací o události, v prosinci minulého roku, objevil názor, který koluje Buchlovicemi. Celý incident prý, podle tvrzení některých svědků, údajně viděl z okna i ředitel školy, který však nijak nezasáhl. Několik dnů po konfliktu redakci Slováckého deníku přiznal, že o věci ví, ale nechce ji komentovat.

Ze zdroje blízkého vedení školy vyplývá, že ve své funkci ředitele zanedlouho končí. „Nechce už proto řešit žádné nepříjemné incidenty. Zdá se, že i tento případ chce tak trochu zamést, jak se říká, pod koberec. Snad bude jeho nástupce rozhodnější a odvážnější," míní spolehlivý zdroj, jehož jméno i funkci redakce Slováckého deníku zná.

To však František Klvaňa odmítá. „Samotný incident jsem neviděl, až jeho závěr. Myslel jsem, že nejde o nic vážného, takže jsem jen otevřel okno a zavolal na děti, ať se rozejdou. K čemu došlo, jsem se dozvěděl až později," vysvětlil včera ředitel buchlovické ZŠ.

Aktuální vyjádření rodičů obou školáků se redakci zjistit nepodařilo. Své telefony nebrali a na e-mailovou poštu neodpověděli.

Související Násilný konflikt mezi dvěma žáky základní školy vyšetřují policisté