Představitelé Buchlovic v čele se starostou Jiřím Černým se však až do skončení jednání nechtějí k záměrům blíže vyjadřovat.

„Rada městyse schválila záměr pronajmout firmě Energo na patnáct let pozemek bývalé skládky, a to za účelem provozování solárního parku,“ sdělil k projektu buchlovický místostarosta Bořek Žižlavský.

Lidé solární elektrárnu vítají

Jako předčasné označují představitelé firmy Energo otázky směřující k bližší podobě projektu.

„Radní Buchlovic záměr sice schválili, ale zatím ještě nejsou podepsány žádné smlouvy. Doufám však, že brzy budou,“ stručně poznamenal ředitel společnosti Nicolas Lassiouve.

Obyvatelé městyse záměr na vybudování solární elektrárny vnímají pozitivně. „Mně by solární park nevadil. Už dříve tady stála větrná elektrárna. Navíc solární panely by nikoho nerušily,“ komentovala informaci obyvatelka Buchlovic Andrea Čagánková.

Účastníkem jednání jsou také zástupci podniku OTR, který vlastní další potřebné místo. „Zatím je vše teprve na začátku a otázkou dalších jednání,“ míní ředitel OTR Miloslav Maňásek.

Předešlá větrná elektrárna, vybudována v roce 1994 nad Buchlovicemi, příliš dlouho nevydržela a po nájezdu zlodějů byla po třech letech své existence demontována.