Stížnosti bylo možné totiž slyšet v mnohonásobně větším počtu než v předchozích ročnících.

Organizátoři letos podcenili návštěvnost

„Organizátoři návštěvnost letos hodně podcenili. Stánky, plochy pro vystoupení souborů a výstavy se tísní na velmi malém prostoru. Nebylo by od věci zvětšit rozestupy jednotlivých stánků a podnik uspořádat třeba na celé centrální louce parku,“ kritizoval organizaci festivalu Jiří Prachař, který do Buchlovic přicestoval z Brna.

Zhruba stometrová fronta, která vítala příchozí už u brány zámku, signalizovala zájem návštěvníků několikanásobně překračující původní představy pořadatelů. Ti nyní připouštějí, že se do budoucna už změnám nevyhnou.

Zvážíme, zda festival nepřestěhovat

„Na jedné straně jsme rádi, že je o festival tak velký zájem. Pravdou však je, že prostory, které nám správa zámku vyčlenila, už této akci přestaly stačit. My jsme nikdy nepředpokládali, že se svátek rozmůže do takových rozměrů. Proto jsme jej nijak zvlášť nepropagovali. Musíme nyní zvážit, zda nebude lepší festival přestěhovat,“ zamyslel se Miloslav Hrdý, hlavní organizátor „voňavých“ slavností.

Podle jeho vyjádření ale nebude snadné nalézt optimální místo pro přestěhování dnes už pompézní akce. „Původní myšlenkou bylo spojit vůni česneku s malebností zámecké zahrady. Pokud bychom akci přemístili například na buchlovické náměstí, atmosféra by tím hodně utrpěla. V této chvíli skutečně nevím, kam bychom mohli festival přemístit,“ krčí bezradně rameny duchovní otec akce.

Rozšíření festivalu na louky není možné

Vedení zámku kompromisní řešení nevylučuje. „Slavnosti navštívilo zhruba 1600 lidí, což skutečně překročilo kapacitní možnosti vymezené plochy. Rozšíření festivalu na přilehlé louky ale není možné. Uvažujeme však o tom, že bychom organizátorům akce poskytli větší prostor u cest v parku,“ poznamenala Ivana Syslová, kastelánka buchlovického zámku.

Související článek:

Buchlovice ovládla vůně česneku

 

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZTÝDENÍKU SLOVÁCKÉ NOVINY

 

Chcete reagovat na uvedený článek? Pište nám e-mailem na adresu:oleg.kapinus@denik.cz