„In-line bruslení je oblíbený sport pro širokou věkovou skupinu. V Uherském Hradišti se dosud něco podobného neuskutečnilo, proto chceme v našem městě vyzkoušet něco nového,“ vysvětlila Miroslava Hrabalíková z odboru architektury, plánování a rozvoje uherskohradišťského městského úřadu, která má celou akci na starosti.

Společná projížďka začne setkáním bruslařů ve 20 hodin v místě startu i cíle před zimním stadionem. Na okruh dlouhý 5,5 km se bruslaři, kteří musí být starší 15 let, vydají o půl hodiny později. Absolvují jej dvakrát, dohromady tedy ujedou jedenáct kilometrů.

Účastníci jízdy budou mít výjimečnou příležitost projet si trasu i těmi ulicemi města, kterými by to za jiných okolností nebylo možné. To však přinese i drobné omezení pro motoristy. „Policie zajistí krátkodobé zastavení dopravy, než bruslaři projedou daný úsek. Pozornost si tedy zaslouží omezení v ulici Sokolovská a na Velehradské třídě, ta však budou pouze chvilková a neměla by vážně komplikovat či výrazně omezovat dopravu v centru města,“ doplnila Hrabalíková.
V případě, že se akce osvědčí a bude o ni velký zájem, plánuje ji radnice opakovat. „Uvažujeme i o zařazení této aktivity do programu Dne bez aut, který se koná 22. září,“ uzavřela Hrabalíková.

Jitka Cilečková