A to především zejména návštěvníci a turisté na základě své dobré osobní zkušenosti nebo na základě nabídky kvalitních služeb, které je oslovily, ale jichž by v budoucnu rádi využili. Celkem bylo uděleno 20 236 platných hlasů.

„Obhajoba zisku absolutního Championa jednoznačně dokazuje, že Salon vín je výkladní skříní moravského a českého vinařství a dlouhodobě si drží výsadní postavení mezi vinařskými cíli v zemi jak u široké veřejnosti, tak mezi odborníky,“ sdělil Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín ČR provozuje.

Vítězem TOP vinařský cíl 2022 se celkovým počtem 532 platných hlasů se stalo Bohemia Sekt Centrum. Stříbrný TOP vinařský cíl 2022 se s celkovým počtem 292 platných hlasů stalo rodinné vinařství – Vinařský dvůr u Mikulova.

Bronzový TOP vinařský cíl 2022 s celkovým počtem 283 platných hlasů zamířil do Vinařství Dvůr pod Starýma horama v Boršicích.

„Po roce jsme obhájili třetí příčku v soutěži TOP vinařský cíl České republiky. Je vidět, že víno a Zlínský kraj lidi táhne,“ řekl hrdě Petr Gottwald, majitel Vinařství Dvůr pod Starýma horama, které nabízí kompletní služby ve vinařské turistice.

Ročně vyprodukuje Vinařství pod Starýma horama 45 tisíc lahví vína.

„Může se pochlubit mnoha oceněními. Třeba stříbrnou Pálavou TOP 77, stříbrným Müllerem Thurgau TOP 77, Zlatou Pálavou, stříbrnou Agni Hibernal, stříbrným Tramínem, Sauvignonem či bronzovou AWC Wiena,“ spíše konstatuje, než se chlubí Petr Gottwald.

Podotkne, že úspěchy dosažené v soutěžích zaměstnance Vinařství Dvůr pod Starýma horama těší, ale nechtějí být sběrateli medailí jen kvůli prodejnosti vína.

Majitel se pochlubil, že po loňské premiéře Potápění vín na Živé vodě v Modré, se v minulých dnech uskutečnil už jeho druhý ročník. Nejprve byl proveden výlov loni potopených vín na dno expozičního rybníka. Poté vodník Neoprenka uložil čtyřiceti vinařům do jeho osmimetrové hloubky rybníka 400 lahví vína z nabídky Vinařství Dvůr pod Starýma horama.

Po úspěšném podvodním uskladnění, slavnostním přípitku a rozhovoru s vousatým sumcem či štíhlou štikou, proběhla ve zdech paláce velmože v Archeoskanzenu Modrá, degustace vylovených vín.

„Pevně věříme, že dno expozičních rybníka, v němž se prohánějí stovky sladkovodních ryb, z nichž největší jsou dvě dvoumetrové vyzy velké, dá těmto vínům patřičnou ušlechtilost, hrdost a jedinečnost,“ nechal se slyšet Petr Gottwald, majitel Vinařství Dvůr pod Starýma horama.