Od května mohou lidé, kteří zamíří do tamní nemocnice, už využívat zmodernizovaný vstup do pavilonu B, kde se nachází rehabilitace. „V rámci něj jsme otevřeli opravené bistro,“ uvedl ředitel Nemocnice s poliklinikou Uherský Brod Ferdinand Kubáník.

Ještě větším zásahem čeká hlavní vstup. Na ten budou navazovat klimatizované prostory s novým posezením a především bude bezberiérový.
O prázdninách začnou práce na výměně střešní krytiny na prostředním pavilonu, protože ta současná je již v havarijním stavu.

„Tato oprava neomezí provoz oddělení následné péče, které se nachází v posledním patře opravovaného pavilonu. Naplánovaná je i další etapa výměny podlah,“ informoval dále Ferdinand Kubáník.

Největším zásahem co se vlivu na pacienty týče bude pak zmiňovaná oprava vodoléčby. Budova rehabilitace pochází z 80. let, vznikla v takzvané akci Z. Vybavení i objekt tak pomalu dosluhují.

Letos podle slov ředitele chtějí pořídit novou vířivou vanu pro masáž horních a dolních končetin a v příštím roce pak dojde k uzavření provozu a bude probíhat navazující rekonstrukce stávajících prostor, kde bude nově kromě vodoléčby umístěna i elektroléčba. Celkový odhad prací se pohybuje kolem 6,5 milionu korun.

Vedení Brodu uvažuje do budoucna o rozšíření nemocnice. Dnes je kromě ambulancí jeho hlavní součástí oddělení následné péče s přibližně 90 lůžky. Podle Ferdinanda Kubáníka však v Brodě nic zásadně nechybí a vznik úplně nového oddělení je proces velmi zdlouhavý s nejistým koncem.

„Na polikliniku chodím k několika lékařům. Když se jedná o problém, při kterém je nutná hospitalizace, vždy mířím do Zlína nebo Hradiště. Je to v dojezdové vzdálenosti, nevidím v tom problém,“ okomentovala plány Uherského Brodu čtyřiašedesátiletá Jiřina Matoušová.