„Obědy a svačiny budeme do Vrbětic vozit denně včetně víkendů, a to zhruba do konce prosince letošního roku. Tuto činnost ovšem vykonáváme nad rámec našich pracovních povinností a nijak se nesmí dotknout práce, kterou zajišťujeme pro klienty naší Charity," upřesnil Petr Houšť, ředitel Oblastní charity Uherský Brod.

Plochu od poloviny ledna 2015 vyklízeli a střežili vojáci. Muži ve vojenských uniformách, kromě ostrahy v posledních týdnech, pomáhali také s budováním plotu kolem areálu muničních skladů. Celý prostor je již také elektronicky zabezpečený. Policie počítá s tím, že každý den se bude v prostoru pohybovat zhruba 60 lidí. Poté, co to počasí umožní, budou vojenští pyrotechnici pokračovat na vyčištění areálu od zbytků rozmetané munice.

K opětovnému oslovení pracovníků brodské Charity ze strany složek působících ve Vrběticích došlo na základě předešlé kvalitní spolupráce na přelomu let 2014 a 2015.

„Lidé, zasahující v areálu zničených skladů, si už tehdy velmi pochvalovali kvalitu jídel, naši spolehlivost, ochotu a příjemné vystupování našich pracovníků. Jsem velmi rád, že se naši lidé i v tomto případě osvědčili skvělým způsobem a díky důvěře, kterou si ve Vrběticích získali, mohou v pomoci tamním složkám efektivně pokračovat," dodal Petr Houšť. (poh)