Lávka Všezvěd nazvaná podle průvodce v Komenského knize Labyrint světa a ráj srdce tak uleví především obyvatelům sídliště Olšava, kteří při cestě do centra Brodu museli dosud zdolávat dvě překážky, a to silnici I/50 a řeku Olšavu linoucí se podél Uherského Brodu. První z lávek zatím překonává pouze vodní tok. Druhá lávka se má otevřít v červnu příštího roku.

„Pevně věřím, že propojení Slováckého náměstí se sídlištěm Olšava bude pro mnohé občany znamenat především lepší dostupnost, usnadní život mnohým cyklistům a bezbariérově přiblíží celou lokalitu Olšava centru města,“ pronesl před slavnostním střihání pásky starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar.

Vzápětí také poklepal na základní kámen druhé lávky, která vznikne nad obchvatem I/50. Ta současná má délku 68 metrů, šířku 3,5 metrů a váží více než 80 tun. Projektantem lávky za 17,1 milionů korun byl Zbyněk Ryška. „Mosty jsme projektovali jako brány do města, kde jsme se jak jménem tak vizí inspirovali Komenského knihou, kde byly také dvě brány do města. Lávka je z oceli a její nejvyšší pylon měří zhruba dvacet metrů,“ dodal.