Rezignace Jana Zapletala i Aleše Řezníčka tak přiměly město vypsat výběrové řízení na oba posty. Zatímco ředitel DK nebyl vybrán ani na druhý pokus, zájemci o nejvyšší post v DDM mají ještě čas do 26. ledna 2018. Město pak má rozhodnout o vhodném uchazeči do začátku května příštího roku.

„Sám jsem v posledních dnech přemýšlel o vhodných adeptech a nikdo, kdo by byl volný, mě nenapadl, takže uvidíme na konečné sestavení kandidátů. Určitou výhodu přitom mohou hrát nejenom pedagogické zkušenosti, ale také manažerské schopnosti vzhledem k rozjetým projektům,“ sdělil starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar.

Dům dětí a mládeže v Uh. Brodě, na menším snímku ředitel DDM Aleš Řezníček.
Ředitel Domu dětí a mládeže v Brodě rezignoval. Odchází jinam

Narážel tím na dotáhnutí ve své době kontroverzního projektu Zvyšování kompetence žáků středních škol bez maturitní zkoušky, který bez vědomí vedení města realizoval Aleš Řezníček.

Při nedotažení projektu do zdárného konce totiž hrozí DDM, potažmo městu jakožto jeho zřizovateli, vysoká pokuta v rámci desítek milionů korun. „Prozatím se o provoz DDM stará Irena Slintáková, která už dlouhodobě působí v DDM. I proto je zatím administrace tohoto velkého projektu stále v rukou těch samých lidí a nepředpokládáme, že nastanou nějaké komplikace,“ ujišťoval Patrik Kunčar.

Ve středu 13. prosince symbolicky otevřou okružní křižovatku na náměstí Svobody v Uherském Brodě.
Okružní křižovatka za 11 milionů v Brodě je symbolicky otevřená