Na jednom se ale zastupitelé s ostatními obyvateli města shodli. Požadují jasná pravidla a preventivní opatření, která by předešla dalším podobným neštěstím.

„Nejdůležitější je udělat všechno pro to, aby se něčemu podobnému předešlo,“ uvedl člen tamního zastupitelstva Libor Nováček (SZ).

Prevence je do budoucna stěžejním bodem nejen podle obyvatel města, ale i podle brodského starosty Ladislava Kryštofa (ČSSD). Staroměstská společnost Kovosteel, která sklad pneumatik vlastní, se proto rozhodla učinit několik opatření.

Hlídat má kamerový systém

„Po důkladném vyčištění celého areálu přijde na řadu oplocení a zabudování kamerového systému, abychom měli nad skladem dohled. Maximálně se taky budeme snažit dodržet všechny ochranné předpisy,“ ubezpečil jednatel společnosti Kovosteel Radomír Bureš.

Svoz pneumatik na místo, kde řádil požár, by podle něj měl být zahájen v průběhu měsíce srpna. Samotný recyklační provoz ale nebude spuštěn dřív než před koncem letošního roku. To se ale nelíbí všem stejně. Mezi Broďany jsou totiž i radikální odpůrci zpracování pneumatik ve městě. „Jestli se někdo Kovosteelu opravdu mstí, hrozí nebezpečí požáru pořád. V tom případě by jistotou bylo pouze úplné zrušení jejich brodských skladů,“ míní Petra Šáchová z Uherského Brodu.

Jejímu názoru ale oponuje zastupitel Milan Katolický (KSČM). „Otázka recyklace je dnes zásadní. Odpadů se musíme nějakým rozumným způsobem zbavovat a přeměna na nové suroviny především výrazně šetří životní prostředí. Funkce skladu je tedy velmi důležitá,“ poznamenal Katolický.

Související články:

Brod: pneumatiky pohlídají brigádníci

Likvidace požáru desetiletí v Brodě trvala přesně tři dny

Hasiči stále dohašují požár

Hasiči mají požár pneumatik v Uherském Brodě pod kontrolou

Brodský sklad pneumatik zachvátil mohutný požár

Brodský sklad pneumatik zachvátil požár desetiletí

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZTÝDENÍKU SLOVÁCKÉ NOVINY

Chcete reagovat na uvedený článek? Pište nám e-mailem na adresu: cervinka.noviny@seznam.cz