„Nápad na zbudování minipivovaru vzešel před jedenácti lety od mého otce, který třicet let pracoval v místním pivovaru. Náš sládek tam pracoval skoro celý život,“ zavzpomínal majitel jednoho z prvních českých minipivovarů Pavel Vrána.

S vařením začínají na Balkáně už navečer. Zatímco varna je přímo v restauraci, pivo zraje ve sklepích, kde se může každý zájemce nejen napít, ale i na vše podívat. Po pěti hektolitrových dávkách uvaří ročně do dvou set hektolitrů piva. Nárokům českých pivařů se musí přizpůsobovat i malé provozy, a tak se i u pana Vrány vaří vedle tradiční desítky a dvanáctky i sváteční speciální čtrnáctka.

Vyznavači mezi Čechy oblíbené pivní turistiky si našli cestu i do Brodu. „Přijíždí k nám spousta takových, až se dá říct bláznů. Načepují si pivo do několika PET lahví, nakoupí suvenýry a zmizí,“ poznamenal Vrána. Na prohlídku mikrovýrobny brodského piva se přijíždějí dívat dokonce celé zájezdy. Jedinečnost zlatavého nápoje z malých provozů tkví také v tom, že není k mání v lahvích. Nepasterizované pivo totiž nevydrží déle než dva týdny.

Kompletní článek najdete v tištěném vydání Slováckého deníku a nově ve službě E-paper.