Představitelé uherskobrodské radnice zprovoznili nový systém objednávání pořadí na úřadě

Ten uvítají hlavně lidé, kteří pracují či pobývají mimo město a nemohou si dovolit trávit svůj čas čekáním na okamžik, než na ně přijde řada. Ulehčit by měl například i při povinných výměnách řidičských průkazů, které musejí obyvatelé stihnout do konce letošního roku.

Nová objednávková aplikace doplnila vyvolávací systém, který na odboru dopravy funguje už víc než rok. Přesný den i čas návštěvy lze nyní zarezervovat až tři měsíce dopředu. Objednané zájemce pak úředníci odbaví přednostně ve stanoveném termínu, i když před nimi bude stát řada čekatelů ve frontě.

„Chceme lidem ulehčit starosti a čas. Pokud se ve městě někdo vyskytuje jen zřídka, může se vklidu objednat na den, kdy bude mít do Uherského Brodu cestu, a nemusí se bát dlouhého čekání. Díky objednávání prostřednictvím internetu je přehled také o pracovní době na úřadě,“ poznamenal vedoucí brodského odboru dopravy Jaroslav Prchlík. K zavedení systému před koncem roku podle něj přispělo i očekávání náporu žadatelů o výměnu řidičských oprávnění.

„Je to užitečné. Při další cestě na odbor se na internetu určitě objednám. Ve větších městech podobné aplikace běžně fungují. Je dobře, že už to dorazilo i k nám,“ míní vysokoškolák Marek Platil z Uherského Brodu. Objednat po internetu se na odbory městského úřadu mohou od letošního roku také obyvatelé Uherského Hradiště. „Tuto možnost mají konkrétně u živnostenského odboru, zavádíme ji u odboru dopravy a čeká na ni také odbor správních agend,“ upřesnil tajemník hradišťského městského úřadu Josef Botek.

Zájem veřejnosti o rezervaci však podle vedoucího tamního živnostenského odboru Marka Rybnikáře příliš velký není. „Je spíše otázkou času, než se zájem zvedne a lidé se systém naučí běžně používat,“ dodal Rybnikář.

Přečtěte si také:

Výměna řidičáků: už jen čtyři týdny