Ten totiž počítá s investicí do koupaliště nejdříve v roce 2020, přičemž současné vedení města, jehož volební období končí v roce 2018, stihne rozhodnout pouze o tom, zdali se vystaví zcela nový areál vedle aquaparku Delfín nebo zdali se kompletně opraví prostory staré koupelky.

„Když se podíváme do finančního výhledu města na roky 2017 až 2020, tak můžeme zjistit, že získání přiměřených prostředků k vybudování venkovního areálu bazénů spadá do roku 2020 až 2021. Teprve tehdy město získá dostatek peněz na pokrytí zhruba padesáti milionové investice," upřesnil místostarosta Uherského Brodu Petr Vrána.

Podle jeho slov se současné vedení radnice ve svém funkčním období dostane nejdále k rozhodnutí, kde nové koupaliště vyroste. „Do roku 2018 musíme zvolit jednu z nabízených variant, jestli se budou rekonstruovat staré koupelky nebo se postaví nový bazén. V roce 2019 se pak může projektovat. Bohužel nejsme schopni dříve z rozpočtu vyčlenit takovou sumu financí, především protože máme stanoveny do roku 2018 jiné priority, jejichž realizaci nelze odložit," dodal Petr Vrána. Mezi nimi by neměla chybět výstavba lávky čí příprava obchvatu.