Šance pro obě strany je využít služeb informačních center. To však ví jen málokdo.

Ptát se chodí hlavně středoškoláci

Brigády visí v uherskohradišťském informačním centru ve vitríně. „Moc často je ale neobměňujeme, protože k nám prozatím mnoho zaměstnavatelů nabídky nedává. Možná ani neví, že je zde možnost zadat brigádu. Nebo si to vyvěsí sami ve firmě či v restauraci. Většinou bývají v nabídce práce na stavbě a technické záležitosti. Nejčastěji se chodí dívat středoškoláci, potom vysokoškoláci, a dokonce zahraniční studenti,“ informovala o poptávce po pracovních příležitostech zaměstnankyně Informačního centra pro mládež v Uherském Hradišti Darina Grunová s tím, že smlouvy nesjednávají.

Velký zájem o brigádníky má však uherskohradišťský supermarket Kaufland, který každoročně nabírá brigádníky na výpomoc do pokladen a do skladů na doplňování zboží.

„Nabrali jsme teď hodně zájemců na prázdniny, ale stále další hledáme. Potřebujeme jich ještě třicet až čtyřicet. Brigádníky bereme od 18 let. Vždy, když přijde některý ze zájemců, domluvíme se a snažíme se mu vyjít vstříc. A to i co se týče pracovního času. Důležitý je však jejich zájem pracovat a dobře práci odvádět. Na hodinu dostávají třiašedesát korun a vše je stanoveno smlouvou. Pokud s podmínkami souhlasí, musí také předložit zdravotní průkaz,“ poznamenal tamní manažer lidských zdrojů Martin Jiroš.

Letáky nosí místo studentů pošta

Firma Family Frost, která každým rokem nabírala desítky brigádníků, o ně v současné době již nemá zájem. „V minulosti jsme přijímali studenty na roznos letáků, ale v současné době vše řešíme přes poštu. Rozhodli jsme se tak z důvodu strategické výhodnosti. Je to také časově mnohem úspornější. Pokryli jsme více domácností a oslovili větší množství zákazníků. Na rozvoz zmrzliny tu máme zaměstnance pouze na hlavní pracovní poměr,“ vysvětlil regionální vedoucí pracovník firmy Family Frost Ladislav Šalena.

Cukrárny brigády už téměř nechtějí

Mezi žádané příležitostné práce patří v letních měsících brigády v cukrárnách. S těmi je to však podle vedoucího cukrárny Mati rok od roku horší. „Každoročně přijmeme nějaké brigádníky. Je to však opravdu rok od roku horší. Máme problém pokrýt hodiny svých stálých kvalifikovaných zaměstnanců a často není práce ani pro ně. V současné době brigádníků moc nemáme. Většinou dáváme přednost plnoletým studentům, hlavně vysokoškolákům. Brigády máme na smlouvu. Jde však spíše o drobné výpomoci na pár hodin denně,“ upřesnil Michal Mati.

A jak se na pracovní možnosti v okolí dívají sami studenti? „Já mám stále nějakou brigádu. V minulých letech jsem pracovala v Kauflandu, prodávala zmrzlinu v restauraci Kovak a nyní pracuji v recepci v hotelu Slunce. Zkoušela jsem také brigádu v zahraničí. Byla jsem na sběru ovoce v Anglii. Tam se mi moc líbilo. Získala jsem spoustu zkušeností, ale bylo to hodně fyzicky náročné. Jinak na brigády chodím průběžně po celý rok,“ uvedla studentka z místní vysoké školy Martina Burdová z Kněžpole.

Sandra Vasková

Přečtěte si také:

Studenty ze Slovácka stále láká zahraniční brigáda, v Hradišti zase pracují mladí Asiaté