„Rád bych stěžovatelům pomohl, ale oni jen prezentují své stížnosti, nikoliv skutečnou snahu o nápravu. Skejtařům jsem navrhoval, aby se o hřiště starali a překážky odklízeli. V případě jejich vážného zájmu o udržování plochy bych byl ochoten hledat i další způsoby, jak jim v budování jejich zázemí v budoucnu pomoci. Oni se však konstruktivní spolupráci vyhýbají,“ poznamenal starosta Kukla.

Oslovení zástupci obou znesvářených stran veřejné prezentace svých názorů odmítají. Prezentují je čas od času pouze na obecním webu skryti za nejrůznějšími přezdívkami.

Stížnosti sportovců však v poslední době utichly.

„Řada těch mladých lidí jezdí do Hradiště, kde je speciální dráha pro skejtaře. Někteří z nich také dojíždějí do škol v okolních městech v okolí, a tak na sportování a hádky nemají čas,“ tvrdí uherskohradišťský skejtař, šestnáctiletý Radim Polášek.

Nadcházející zima emoce kolem asfaltové plochy v Březolupech zchladí doslova na bod mrazu.

„Až zamrzne, opatříme plochu vodou tak, aby děti měly k dispozici kluziště. Pak budou hádky na téma hřiště minulostí,“ zamýšlí se starosta Petr Kukla.

Podle psychologa Jiřího Otčenáška je hlavním viníkem podobných sporů sporu obyčejné furiantství.

„Děti v pubertálním věku mají tendenci vytvářet kolem sebe pocity nadvlády. Řeší tím často nedostatky z rodinného zázemí či školy. Neochota uklidit po sobě překážky z hřiště je jen lacinou zástěrkou těchto pokusů někoho ovládnout. Přimlouval bych se za to, aby věc vyřešili zástupci obce, případně i rodiče členů rozhádaných stran,“ podotkl specialista.