Na tanečním kole pod zeleným baldachýnem bříz se jim představil jankovický ženský pěvecký folklorní soubor Lipuše, dětský folklorní soubor Dúbravček ze Slovenska, Hanácká beseda z Kojetína, mužský sbor Lajbl z Hroznové Lhoty, dívčí pěvecký sbor Mistřické frajárky, ženský sbor Kudlanky z Kudlovic, Lipečka z Jankovic, Chlapčiska ze Spytinova, folklorní soubor Hradišťánek, pěvecký sbor Kněžpolské děvčice, mužský sbor z Kudlovic a Mužáci-mužský pěvecký sbor z Korytné.

„Účinkující ansámbly, ač jich bylo o devět méně, než na prvním Folklorním festivalu v Jankovicích v roce 2019, měly obecenstvu co nabídnout. Nechtěly své fanoušky o zážitky ochudit. Folklorní festival, jehož pořadatelem byl Folklorní spolek Jankovice, byl přátelským setkáním a přehlídkou moravského a slovenského folkloru,“ řekl s nadšením moderátor Jaroslav Dvořák, který dal festivalu patřičný nadhled.

Dárci kostní dřeně Zlínského kraje s hejtmanem Radimem Holišem.
Ocenění z rukou Ondřeje Vetchého převzali dva dárci kostní dřeně

„Festival byl mimořádným a okouzlujícím svátkem jara. V jankovických Březičkách panovala radostná atmosféra, která souzněla s náladou většiny lidí radujících se ze začátku vytouženého jara,“ svěřili se manželé Jiřina a Karel Solaříkovi, kteří přišli na festival fandit spytihněvskému mužskému sboru Chlapčiska.

„Jankovické Březičky představují ojedinělé a výjimečné prostředí z hlediska estetického. Když se v sobotu odpoledne po krátké dešťové přeháňce počasí umoudřilo, mohl festival probíhat již pod slunečným nebem. Účinkující se divákům představili v tom nejlepším světle,“ dodali manželé Solaříkovi.

Kdo neměl po přibližně čtyřech hodinách písniček, hudby a tanců dost, mohl se zdržet na besedě u cimbálu s cimbálovkou Babica z Hluku. Ta neskončila ani se západem slunce.