Kaplička, u níž sloužil poutní mši duchovní správce buchlovické farnosti P. Rudolf Chmelař, byla vybudována v roce 1720 v románském slohu při někdejší polní cestě.

„Podle zjištění někdejšího kronikáře obce Františka Malíka byla kaplička v minulosti místem posledního zastavení se zesnulým, který byl odvážen k poslednímu odpočinku na hřbitov do Buchlovic,“ informoval starosta Břestku Jindřich Krušina.

Pak se na ni na několik let pozapomenulo, ale před osmi lety se dočkala omlazení a uskutečnila se u ní první poutní mše svatá v historii Břestku.

„Poutní bohoslužbu u této kapličky sloužím velice rád už proto, že je nejen uprostřed přírody, ale navíc pod širým nebem. Každá mše u kapličky Panny Marie Sedmibolestné má neopakovatelnou atmosféru,“ řekl P. Rudolf Chmelař. Zdůraznil, že ve znaku obce je sedm mečů, sedm bolestí Panny Marie.

„Mám radost, že pouť, která vznikla díky projektu S písní a tancem ze Selce do Břestku a zpět, spolufinancovaném Evropskou unií z prostředků Fondu mikroprojektu, se stala tradicí, že se poutní mše u kapličky v Hlůšku zúčastňuje stále velký počet věřících,“ nechal se slyšet selecký starosta Stanislav Svatik.

S ním na osmou břesteckou pouť přijelo na čtyřicet seleckých obyvatel. Ti slavili pouť Sedmibolestné Panny Marie den před tou břesteckou.

„V bazilice minor Sedmibolestné Panny Marie v Šaštíně-Stráži, jedné z nejvýznamnějších bazilik na Slovensku, se včera uskutečnila za přítomnosti slovenského prezidenta a předsedy vlády celonárodní pouť, které se zúčastnilo na třicet tisíc věřících,“ informoval starosta Selce.