Čtrnáctý ročník festivalu návštěvníkům nabídne kvarteto kapel. Hudební večer jako vždy odstartují Bastafidli z Medlovic, kteří sdružují žáky a odchovance tamní hudební školy Pavla Hrabala. Po nich vystoupí dívčí kapela z Uherskohradišťska a vítěz oblastního kola Porty – Děvčice. „Následovat bude brněnská legenda s názvem Barel rock složená z veterinářů a řezníků. Jejich heslem údajně je – co veterinář pokazí, to řezník zachrání. Začínali jako recesisté, kteří předělávali populární hity. Dnes tito pánové hrají své skladby a já se na ně těším jako na zajímavé oživení. Závěr programu bude patřit Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. Ten se na festival vrací po třech letech a určitě dostane velký prostor předvést své umění,“ informoval prezident pořádajícího břesteckého Spolku pro udržení tradic Květoslav Trávníček.

Posluchači, kteří na pinkl zamíří, se kromě muziky mohou těšit také na zajímavou tombolu. Hlavní cenou je v ní mobilní pálenice s výrobním číslem 90, patrně nejmenší sériově vyráběné destilační zařízení na světě. „Šťastný majitel výherního lístku tak odejde nejenom s kupou kulturních zážitků v duši, ale také s pálenicí v ruce,“ podotkl s úsměvem Trávníček.

Folkový svátek se v Břestku uskuteční za každého počasí. I přesto, že organizátoři v případě deště nemohou kapelám a návštěvníkům zajistit zázemí sportovní haly. Ta se totiž v současnosti opravuje. „Přichystali jsme alespoň přístřešky a stany. Pokud nepřijde skutečná hrůza, program se redukovat nebude,“ upřesnil organizátor Trávníček s tím, že děti do 15 let mají vstup zdarma.