Logem festivalu je už tradičně pinkl – batoh, se kterým v minulosti chodívali za prací do světa břestečtí pokrývači, zedníci či jejich pomocníci. Vraceli se, až když okolní lesy hrály podzimními barvami, pověsili pinkl na krov a užívali si domova. S batohem, na němž byl nápis Břestecký Pinkl, přišel v úvodu festivalu na pódium Květoslav Trávníček, prezident Spolku pro udržení tradic. Krátce nato, co jej zavěsil na krov pódia, představil návštěvníkům akce zbrusu novou knížku pro děti Pohádky ze stodoly z pera břesteckého spisovatele Františka Malíka, kterou ilustrovala Michaela Trávníčková, absolventka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Jízda králů v Kunovicích, 11. července 2021
VIDEO: Vyšňořená a pozměněná jízda králů projela Kunovicemi. Podívejte se

Za přítomnosti Radky Turzíkové Ondrejkové, zakladatelky folkové kapely Děvčice z Podolí a ilustrátorky Michaely Trávníčkové pokřtil Květoslav Trávníček knihu slivovicí z břesteckých švestek. „Autora druhé pohádkové knížky Františka Malíka jsem omluvil, protože se ze zdravotních důvodů nemohl představení knížky zúčastnit. Ale tu, kterou jsem několika kapkami pálenky pokřtil, a voní slivovicí, mu osobně předám. Křest pohádkové knížky zopakujeme 4. září při tradičním vaření povidel,“ plánuje Květoslav Trávníček.

Krev v žilách divákům nejprve rozproudila dívčí folková kapela Děvčice, působící pod obcí Podolí. Díky nástrojům, které v kapele máme, je naše hudba energická, rytmická a hlavně pozitivní. Jednou nám jeden z fanoušků řekl: „Děvčice, vy jste Čechomor v ženském podání,“ libovala si Radka Turzíková. Na pódiu to pak rozbalilo trio Žlutá ponorka, působící v metropoli Slovácka od roku 2009. Základním kamenem jejího repertoáru tvořily skladby skupiny The Beatles.

Letního otevírání cyklostezek se účastnilo na 600 lidí. Start i cíl byl na Masarykově náměstí v Uherském Hradiště.
Letního otevírání cyklostezek v Hradišti se účastnilo na 600 lidí

V programu Břesteckého Pinklu, který trval od 17. hodiny až do půlnoci se představil Cimbal Classic, brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových. Pomyslnou tečku za Břesteckým Pinklem udělala hudební skupina Fleret, která vznikla v roce 1983. Už 38 let vystupuje Fleret po celé České republice. Svým valašským repertoárem a vlastní tvorbou, která již zlidověla, je skupina často označována jako dvorní kapela Valašského království. Kapela Kamelot musela svou účast na Pinklu zrušit.