„Tři dvojice děvčat z pěveckého sboru Mistřické frajárky šlapaly tři metráky hroznů, odrůdy Müller Thurgau. Šohaji je nosili v náručí bosé do kádě a pak ven. Děvčice to dělaly sice poprvé, ale velmi dobře.

Během dvaceti minut se nám krásně prostřídaly, šohaji vzápětí bobule hned lisovali. Návštěvníci viděli celou scéniku vinohradnického roku, včetně měření cukernatosti markrabětem Janem Jindřichem, která dosáhla krásných 19.5 stupně, a finálního udělení glejtu,“ informoval organizátor akce Petr Gottwald.

Za Uherské Hraditě přebírají ocenění Zlatý erb Radka Šipková a Pavel Hubáček.
Krajské ocenění Zlatý erb 2021 získalo Uherské Hradiště

Kromě vystoupení Mistřických frajárek s cimbálovou muzikou Oskeruša byl součástí programu průvod ze Starých hor vedený markrabětem Janem Jindřichem, v němž nechyběli ani farář, vinaři a hosté.

„Po příchodu průvodu pan farář s markrabětem odstartovali v našem vinařství vinobraní roku 2021 a pak se všichni odebrali do sklepa, kde mohli ochutnat z nabídky stovky vinných vzorků u tónů cimbálové muziky Josefa Marečka,“ upřesnil Petr Gottwald.

Odhalení informačního poutače provedli Jiří Jilík (vlevo) a starosta Kunovic Pavel Vardan
Knihovnu v Kunovicích přejmenovali. Nese jméno Fanka Jilíka

Při MISS Víno pětice dívek reprezentovala nejlepší vína Vinařství pod Starýma Horama roku 2020, po němž následoval koncert Kamelotu. Večer završila zábava s Lončáky z Modré, takže celá zábava končila ve dvě hodiny ráno.

„Jsem rád, že se z toho stává už tradiční akce a potěšující pro mě je, že na ni přijíždějí lidé z celé republiky, kteří chtějí vidět zvyky a folklor,“ dodal Petr Gottwald závěrem.