„Situaci jsem pozorně sledoval a čekal, jak se vyvine. Upřímně řečeno, za ta léta, co ve fotbalu působím, vím, že problémy s financováním čas od času zasáhnou většinu klubů. Faktem ale je, že by Boršice bez svého vedení spadly hodně nízko, což by mohlo mít katastrofické následky," řekl Slováckému deníku současný trenér mužského fotbalového mančaftu SK Boršice Libor Soldán.

Problémy s hospodařením klubu otevřeně kritizoval starosta Boršic Roman Jílek. „Posledního půl roku měl klub prázdnou pokladnu. Sázeli na jednu jedinou firmu, od které získávali peníze. Nicméně tato společnost je nyní v konkurzu a tak mají boršičtí fotbalisté nesplacené pohledávky vůči subdodavatelům, kteří je prostřednictvím této firmy sponzorovali. Dokud totiž od ní přicházely peníze, nikdo neřešil, kde se berou. Až nyní se zjišťuje, že byly brány na dluh, který je třeba splatit," kroutil starosta hlavou.

Podle jeho slov obec klubu vypomohla, ale jen v případech ohrožení obecního majetku. „Měli nesplacené energie, čímž by padla exekuce na majetek obce, čemuž zastupitelstvo zabránilo jejich uhrazením. Zaplatili jsme také motorové vozidlo, které měli v užívání tři roky, tím ale sponzorské dary od obce skončily. Nadále přispějeme do nové sezony částkou 160 tisíc korun na podporu mládeže, ale takto přispíváme celému Sportovnímu klubu Boršice, nejenom fotbalistům," upozornil Roman Jílek.

Místostarosta Boršic Petr Dula se snažil komplikované vztahy osvětlit. „Bylo nám vyčítáno, že obec nechce spolupracovat. Naše kroky však byly špatně pochopeny. Naštěstí vedení klubu své rozhodnutí nakonec odvolalo. Přece jenom se v naší obci píše dlouhá fotbalová historie a přerušit ji pouze kvůli jednomu vedení by vadilo úplně všem," poznamenal Petr Dula s tím, že pomocnou roku místní fotbalisté od radnice dostali, ale do budoucna si budou muset pomoct od sponzorů. „Sice jsme si nedali žádný časový rámec, po který hodláme klub takto podporovat, nicméně situace není ideální a náhradní řešení budeme intenzivně hledat," dodal místostarosta.

Samotné vedení SK Boršice se nechtělo podrobněji k výsledkům jednání vyjadřovat. „Můžu potvrdit, že jsme nabídli svá místa komukoliv, kdo by si myslel, že by práci pro boršický fotbal zvládl lépe. Prázdnou pokladnu jsme neměli a energie bychom zaplatili z vlastní kapsy, pokud bychom museli. Fotbal se v Boršicích hraje v současnosti na vysoké úrovni a myslet si, že jsme se spoléhali při financování krajského přeboru pouze na jednoho sponzora, je scestné. Podrobněji k důvodům, proč jsme nabídli svá místa, se však vyjadřovat nechci. Dnes je vše v pořádku a pokračujeme v naší práci dál," uvedl předseda SK Boršice Petr Gottwald.

Kritičtěji vidí situaci sportovní sekretář SK Boršice Josef Cukr. „V současnosti všechno funguje, ale už jsme tomu nikdo nevěřili. Zdejší starosta napadl fotbalový klub, že nemá přehled jak je financován a vznesl požadavek, aby mu předal výsledky hospodaření, přičemž sám rozhodne, co do budoucna bude s fotbalem. To vedení klubu nadzvedlo ze židlí. Naštěstí nakonec ustoupil a poslal na jednání jenom místostarostu, který s námi vše urovnal," sdělil Josef Cukr.

Budoucnost boršického fotbalu je tedy pro tentokrát zachráněna, ačkoliv se v budoucnu nemusí od obce dočkat stejně vstřícného přístupu. „Nemáme důvody, aby se zde nehrál fotbal, ale ztráta sponzorů klubu nás postavila do těžké situace. Obec nicméně nehodlá v budoucnosti zachraňovat zdejší fotbal. Vše, co bude, je na jeho vedení," dodal Roman Jílek.

Počátky fotbalového klubu SK Boršice sahají do roku 1933. Po veleúspěšné sezóně 2010/2011, v níž muži suverénně vyhráli I. A třídu sk. B, se jeho vedení rozhodlo akceptovat možnost postupu A týmu mužů do krajského přeboru. I tam se umísťují na předních příčkách. V současnosti klub zastřešuje pět celků. Kromě A týmu můžu ještě dorost, žáky a mladší i starší přípravku. Dohromady je v něm registrovaným na 120 fotbalových hráčů a šest funkcionářů.