„Opět se blíží Vánoce, čas lidského porozumění a vzájemnosti, chvil plných lásky, plnících se snů a přání. A některá z nich dnes splnily dětem i jejich rodičům Vánoční dílničky založené na bohatém programu, který připravila boršická knihovnice Pavlína Papayová s kamarádkou Miroslavou Horkou.

Každý z malých i dospělých návštěvníků si našel na Vánočních dílničkách to své. Z krásného prostoru kulturního domu si děti odnášely domů všechna jimi vyrobená dílka, která si v dílničce vytvořily.

Program "Radostná novina, veselme se" v Parku Rochus v Uherském Hradišti; sobota 16. prosince 2023
Park Rochus patřil vánočním obyčejům. Přišla i tajemná a strašidelná Šprechta

Chlapci a děvčata, ale i jejich rodiče a prarodiče se přišli za boršickou knihovnicí Pavlínou Papayovou a Miroslavou Horkou vánočně naladit a něco vánočního si také vyrobit. Během tvoření si rodiče dětí popovídali o tom, jak budou trávit letošní tráví Vánoce a jaké tradice rodina každoročně dodržuje. 

Na Vánočních dílničkách v Boršicích si mohli rodiče se svými ratolestmi společně užít trochu předvánoční pohody, atmosféry a vyrobit si s nimi pěkné vánoční dekorace. „Všichni odcházeli domů spokojeni, těšící se na další dílničky. Nás těšily kladné ohlasy rodičů na Vánoční dílničky,“ řekly unisono Pavlína Papayová s Miroslavou Horkou.