Také proto se rozhodlo vedení Boršic aktivně zapojit do nástroje úřadu práce Organizátor veřejné služby. V rámci něj může obec získat příspěvek na dočasné obsazení pracovní pozice dlouhodobým uchazečem o zaměstnání. V rámci okresu Uherské Hradiště je do organizace veřejné služby v současnosti zapojeno na sedm institucí, z nich tvoří převážnou většinu právě obce.

„Už dříve jsme pomohli lidem, kteří těsně před důchodem sháněli práci, a nabídli jsme jim dočasné místo u nás v rámci veřejné služby. Ačkoliv to bylo před šesti lety, kdy vrcholila krize a situace tehdy byla jiné než nyní, stále, i díky dobrým zkušenostem z minulosti, hledáme cesty, jak zapojit v Boršicích hůře zaměstnatelné osoby,“ nechal se slyšet starosta Boršic Roman Jílek.

Od února letošního roku, kdy instituce začaly využívat Organizátora veřejné služby, se do něj přihlásilo jednadvacet klientů v uherskohradišťském okrese. „Dobrovolná veřejná služba je pouze jedna ze všech možných aktivit, které se započítávají uchazeči o zaměstnání. Tomu po šesti měsících, pokud je v hmotné nouzi, klesá podpora na existenční minimum 2200 korun. Jestliže však nastoupí do jednoho z projektů úřadu práce, a to v minimální délce 20 hodin měsíčně, zůstane jeho podpora na 3410 korunách,“ dodala za úřad práce Kateřina Beránková.