Podobnou situaci už totiž museli řešit před dvěma lety, kdy na tamní zastávce směrem na Jankovice a Košíky měl zastavit osobní automobil a jeho řidič údajně lákal školáky z třetí a čtvrté třídy, aby k němu nastoupili do vozidla.

V roce 2016 rozčeřil hladinu veřejného stejný případ v Jarošově.

„Slyšel jsem o té informaci na internetu, ale zatím k ní nic bližšího nevím. Nechci k tomu dělat předběžné závěry, v minulosti jsme se něčím podobným už zabývali, ale nerad bych do vyšetření případu šířil nějaké poplašné zprávy. Samozřejmě máme pro policii k dispozici záběry z našeho kamerového systému,“ řekl Deníku traplický starosta Milan Rozum.

Preventivní kroky udělal také ředitel tamní Základní a Mateřské školy Stanislav Horehleď. „Řekl jsem třídním učitelům, aby poučili děti a informovali jejich rodiče. Co vím, nikoho jsme lákat školáky aktuálně neviděli. Přesto se snažíme být na pozoru,“ uvedl Stanislav Horehleď.

Na dotaz Deníku policisté sdělili, že od začátku roku, ani za rok 2018 žádnou takovou událost zatím neevidují.

„Případ z měsíce května 2017 jsme prověřovali, nebyl však zjištěn poznatek nasvědčující, že bylo spácháno protiprávní jednání či jeho pokus. Proto jsme šetření události v září téhož roku ukončili,“ prozradila mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová. Mnohdy se podle jejích dřívějších slov stává, že se podobné události nezakládají na pravdě.

„Tím ovšem nechceme situaci jakkoliv zlehčovat. Důležité je, aby děti byly řádně poučeny a věděly, jak se mají zachovat, pokud by se do podobné situace dostaly," uzavřela Milena Šabatová.