Silné výhrady mají valašští patrioti vůči Tomáši Harabišovi, zakladateli společnosti Valašské království. Vadí jim například, že Harabiš podle nich mluví jménem Valachů, na což nemá právo, ale výhrady mají ikfungování samotného Valašského království.

„Nemám nic proti tomu, že si někdo udělá podobnou firmu. Ať si ale její provoz financuje sám a nežádá příspěvky od měst a obcí,“ říká na adresu Tomáše Harabiše Igor Levč zchaty Vsacký Cáb. „Je to obyčejný byznys, který zneužívá jméno Valašsko,“ je přesvědčenLevč.

On sám nabídku na spolupráci od zástupců Valašského království několikrát odmítl. „Zlínská kraj, město Vsetín nebo Hornovsacká dráha dokázaly, že dovedou vyrobit kvalitnější propagační materiály,“ tvrdí IgorLevč.

Od podpory Harabišova projektu se začíná distancovat iměsto Vsetín. „Na Valašské království nepůjde letos zrozpočtu města ani koruna,“ potvrdil vsetínský místostarosta Jaromír Kudlík.

On sám považuje spor sBoleslavem Polívkou za nešťastný. „Boleslav Dobrotivý byl jednou zvolen naším králem na furt, a tak to izůstane. Pan Harabiš ať si ve Frenštátě dělá, co chce, ale na krále ať nám nešahá,“ míní Kudlík. Na straně Boleslava Polívky stojí irytíř řádu Modré trnky František Segrado. Tomu vadí, že se způvodně odlehčené záležitosti stává komerce. „Valašsko je víc než nějaká společnost sručením omezeným. Bohužel už to není legrace, ale spíš začínáme být ostatním pro smích,“ komentoval spor mezi Polívkou a Harabišem.

Podle Segrada sice Harabiš jeden soud vyhrál, uveřejnosti však prohrává. „Lidé by si sami měli udělat obrázek, kdo na kom parazituje,“ říká František Segrado, který je přesvědčen, že projektu Valašské království, pomohla významně právě Polívkova popularita.

Sám Tomáš Harabiš má ale na celou záležitost zcela odlišné názory. „Nejsem si vědom, že bych za Valachy mluvil, dávám si pozor, aby tomu tak nebylo,“ odmítá obvinění. „Vůči panu Polívkovi jsme nepodnikli jediný krok, pouze se neustále bráníme jeho výpadům.“

Valašské království považuje Harabiš za prospěšné celému regionu. „Díky tomu, že umíme získat dotace zUnie, jsme vpodstatě jediný subjekt, který je schopen se tady podobnou činností uživit,“ říká Tomáš Harabiš a dodává, že loňský rok sobratem 12milionů korun byl pro Valašské království zatím nejúspěšnější.

Přečtěte si také:

Polívka bojuje o království