Za areálem dřevařských závodů vyroste malá vodní nádrž s oddechovou zónou

„Biocentrum vybudujeme po dohodě na soukromém pozemku v rámci projektů klidových zón mikroregionu. Bude součástí naučné stezky Bojkovice – Komňa. Kdo půjde kolem, bude se moct zastavit a podívat se na různé rostliny a živočichy v rybníce a kolem něj,“ upřesnila bojkovická místostarostka Květoslava Ogrodníková.

S nápadem na zbudování vodní nádrže přišel před časem předseda bojkovických rybářů Jaroslav Študent. Vlastní rybník totiž spolku pořád chybí. Nová vodní plocha jim sice patřit nebude, ale budou ji moct v omezené míře využívat.

„Rybník se bude výborně hodit i pro děti z rybářského kroužku, který vedeme pod bojkovickým Domem dětí a mládeže. Jeho náplní jsou totiž i praktická cvičení, při kterých nový areál stoprocentně využijí,“ poznamenal Študent, jenž ale počítal s větším rybníkem, než navrhl projektant.

Větší by podle něj mohl být i zájem radnice o lokalitu. Výstavbu ale brzdí hledání peněz na tří– až čtyřmilionové dílo. „Kompletní studii máme hotovou. Teď už jen čekáme, až se objeví nějaký vhodný dotační titul. Přesné datum zahájení prací nelze stanovit, je odvislé právě od získání peněz,“ objasnila Ogrodníková.

Novinka se zamlouvá i místním. Rybník prý může být zajímavou atrakcí. „Nic podobného ve městě skutečně není. Pokud bude oblast místem odpočinku a pozorovaní přírody, třeba chráněných živočichů a rostlin, bude to hezké,“ míní Miloslav Habarta z Bojkovic.