Jen málokdo si troufl do jámy s vodou, stroje totiž odtud musel tahat připravený traktor. „Následovala nahrubo naoraná půda a poslední překážkou byla takzvaná žárovka, kde se musel řidič dvakrát vytočit opět po naorané půdě," vysvětlil jeden z pořadatelů a moderátor akce Ondřej Šmukař.

Na ranč se sjeli závodníci nejen ze Slovácka, ale i ze vzdálenějších koutů. Svého „drobečka" tam přivezl řidič z Píšťan a dalším samohybem se prezentoval tým z Kozlovic. Závodilo se ve dvou kategoriích, stroje, jenž měl poháněná jen zadní kola a samohyby, která měla poháněná všechny čtyři.

V první skupině vyhrál a „zlatý" píst získal Vladimír Kuchař a ve té druhé Lubomír Geryšer, který jel na dědově pokladu, sériovém stroji. Eduard Černoch pak získal cenu diváků. Soutěžní část ukončila spanilá jízda všech soutěžících po trati. Do akce se mohli na Vlčáku zapojit i přítomní diváci.

Dostali například možnost zúčastnit přetahování traktoru na laně. Perličkou celé akce byl papírový traktor – samonehyb, který si na trati také „objel" čestné kolečko. Jeho majitelka získala od pořadatelů cenu za odvahu.