„Hlavní princip je v tom, že k nám lidi zveme na návštěvu. Oni totiž většinou neví, co se skrývá za plotem, kolem kterého třeba denně projíždějí. Chceme je seznámit s tím, co tu vlastně je a vysvětlit jim, jak to tady vzniká,“ prozradil Deníku hlavní myšlenku aktivity Radek Hegmon, šéfdesignér společnosti, bílovickou open air sešlost pořádající.

Lokalita proměněná v moderní podnikový prostor současnosti, kde lidé tvoří, navrhují, konstruují a vyrábějí, se proměnila ve festivalovou základnu se scénami a galeriemi.

Nádvoří mezi výrobními halami se stalo gastrozónou. V lakovně, v březovém hájku, na louce, tam všude návštěvníci procházeli kolem výstav, které jim ukazovaly, jakým směrem se jejich hostitel - bílovická společnost mmcité, ubírá.

Přibližovala jim to také prostřednictvím vystavených kempových autovestaveb, venkovního nábytku a celé řady potřeb pro život v přírodě, rodících se v bílovickém industriálním sektoru od nápadu až po jeho zhmotnění do konkrétní podoby.

Počítačovými hrami zaujaté děti i dospělé přenášela virtuální realita do prostředí, kde právě vyrůstá jejich fiktivní domek. Dovnitř něho mohli nahlédnout a doslova se procházet iluzí, která by se klidně mohla stát jejich reálným domovem.

Desítky těch nejmenších okupovaly výtvarné dílny, popouštějíc uzdu své fantazie. Milovníci historických i moderních automobilů se kochali vystavenými exponáty. Tranzitní komunikace, po nichž davy korzovaly od pódia k nádvoří se zábavou, lemovaly všudypřítomné stánky s pochutinami.

„K vidění je toho tady opravdu hodně. Mě zaujaly třeba ty stany na střechách aut. Hlady jsem také nezůstala a využila nabídky vegetariánské kuchyně,“ řekla Hradišťanka Monika Pížová.

Jednu z hal obsadila Lucie Výborná z Českého rozhlasu spolu s hosty svých moderovaných rozhovorů. Taháky doprovodného programu se stali Michal Malátný či valašskomeziříčská legenda Mňága a Žďorp.