„Páteční program odstartuje v 15.30 hodin před radnicí, kde slavnostně odhalíme model historické podoby Uherského Brodu ze 17. století. Ten podle návrhu uherskobrodského výtvarníka Milana Boudy zhotovil akademický sochař Igor Mosný,“ informovala mluvčí uherskobrodské radnice Elen Sladká.

Večer pak podle jejích slov potěší především mládež Bílokarpatská noc, jejímž dramaturgem je Jiří Strážnický.

„Vystoupí skupiny Minami, zpěvačka a youtuberka Mína, kapely Pekař, Zoči voči i domácí Street69. Program, který moderuje Filip Bartek z Rádia Zlín, začne na sokolském stadionu v 18 hodin,“ upřesnila Elen Sladká.

V sobotu ožije prostor za tamní sokolovnou Brodským jarmarkem s prodejem výrobků lidových řemesel. „V kulturním programu se na pódiu můžou v dopoledním bloku těšit na Brodband Stanislava Sládka a soubor Kilikia Arménian Dance Ensemble, který představuje zvyky a obyčeje Arménů od 14. století,“ doplnila mluvčí.

Odpolední program zahájí skupina Yo – Yo Band a na pódiu je postupně vystřídají Stanislav Hložek s kapelou a skupina historického folku Tabard.

„Na závěr rozburácí stadion tóny německé legendy Rammstein v podání kapely RCZ Rammstein Tribune Show. Jejich vystoupení slibuje jedinečnou pódiovou podívanou, ale také skvělé kostýmy a impozantní pyrotechnické efekty,“ upozornila Elen Sladká.

Doprovodnou akcí letošních Bílokarpatských slavností je tradiční sobotní fotbalový turnaj přípravek na stadionu Lapač. Vstup na všechny akce je zdarma.