Zřejmě nejsmutnější zprávou bylo úmrtí Tomáše Bati juniora celý článek ZDE. Ten 1. září zesnul v Torontu ve věku nedožitých 94 let. „Odešel uprostřed práce a nových plánů v klidu a míru obklopen svými nejbližšími,“ řekl Baťův mluvčí Jindřich Lacko. Zpráva o úmrtí hluboce zarmoutila i prezidenta Václava Klause. „Odešla jedna ze skutečně velkých osobností naší současnosti. Člověk, který se přes nepřízeň osudu ve své vlasti dokázal prosadit ve světě a stal se pro nás symbolem podnikatelského úspěchu,“ řekl.

Letos na podzim se rozhodovalo o novém složení krajského zastupitelstva. V krajských volbách zvítězila ČSSD, která drtivě porazila vládnoucí ODS. Do zastupitelstva se dále dostali lidovci, komunisté a Starostové. K radikální změně ve vedení kraje však nedošlo. Trojkoalici stejně jako v předchozím období opět uzavřela ČSSD s ODS a lidovci. celý článek ZDE

K zásadnímu rozhodnutí dospěli obyvatelé Želechovic nad Dřevnicí. V referendu si odsouhlasili, aby se jako místní část odtrhli od krajského města.

Důležitý byl také verdikt ministerstva zdravotnictví, že Baťova nemocnice nebude mít statut traumacentra celý článek ZDE, a rozhodnutí kraje platit za pacienty poplatky v jeho zdravotnických zařízeních, a to už od 1. února celý článek ZDE. Z velkých investic bylo například otevření Univerzitního centra ve Zlíně.

zpravodajové Deníku