Na noční dobu od páté hodiny odpolední do sedmé hodiny ranní by bylo k dispozici neplacené stání na nedalekém parkovišti před nemocničním areálem. Jejich návrh se však městu při vyjednávání s nemocnicí nepodařilo prosadit. Kapacita parkoviště pro pacienty totiž bude v příštích letech plně vytížená.

„Byl to jeden z návrhů, jak alespoň pár místy odlehčit zdejším cestám, které jsou především v popracovní době zahlceny stojícími vozidly. Přestože jsme se nejdříve potýkali s technickými problémy, jak by mělo parkování v areálu se závorami fungovat, vše se podařilo zdárně vyřešit. Nakonec ale nemocnice od plánů ustoupila kvůli chystané stavbě nového pavilonu,“ poodhalila průběh vyjednávání předsedkyně místní komise ve Štěpnicích Marie Martykánová.

SLEDUJEME Výstavbu parkovacího domu na sídlišti Štěpnice

Konkrétní výsledky neúspěšného jednání objasnil místostarosta Uherského Hradiště Zdeněk Procházka. „Přestože jsme se nápadu na bezplatné parkoviště ujali a začali s vedením nemocnice vyjednávat, v posledních měsících se ukázalo, že kapacita parkoviště sice dostačuje pacientům nemocnice, ale pro další auta už velký počet míst nezbývá,“ vysvětloval. Z hlediska vytíženosti by se podle jeho zkušenosti navíc musela doba stání zdarma ještě více ořezat.

„Počítali jsme nejprve s časy od páté hodiny odpolední do sedmé ranní. V posledních měsících se nicméně ukázalo, že by se čas pro ranní odjezd musel posunout na šestou ráno. Navíc výstavba nového pavilonu zmenší počet parkovacích ploch uvnitř nemocničního areálu, což ještě více zatíží zmiňované parkoviště. I proto vedení nemocnice dočasně návrh odsunulo,“ dodal Zdeněk Procházka.

ČTĚTE TAKÉ 

VIDEO: Straňanský masopust přilákal poslance, senátory i stovky diváků

Fašank v Bystřici pod Lopeníkem: bobkovníci, koblihy, kočoňa i draní peří