Například v prostoru za bývalými kasárnami, nedaleko slepého ramene řeky Moravy. Odtud je strážníci vyhnali na podzim minulého roku. Tehdy si na zelené ploše postavilo kolonii z plechů, dřevěných desek a hader postavilo zhruba patnáct bezdomovců. Unikátní kolonie tak několik měsíců připomínala indický slum. Před několika týdny si pár bezdomovců našlo cestu zpátky a provizorní chýše postavili na stejném místě znovu.

„Zjistili jsme, že tam opět jsou a tak jsme je navštívili a nařídili jim, aby prostor uklidili a odešli. Mají možnost se ubytovat v některém z azylových domů v Uherském Hradišti a okolí, proto není na místě jejich přítomnost v blízkosti řeky tolerovat,“ sdělil velitel Hradišťských strážníků Vlastimil Pauřík, který dodal, že prostor za bývalými kasárnami budou průběžně sledovat.

Ještě před odchodem bezdomovců z prostoru za kasárnami redaktor Deníku na místě zastihl jednoho z bezdomovců. „Kam nyní půjdu? To nevím. Ale do azylového domu ne. Vždycky jsem si našel místo, kde zimu přečkám, tak to stejně udělám i letos,“ stručně odvětil muž na otázku, kam se chce schovat před zimou. Své jméno odmítl sdělit s odůvodněním, že není důležité a nestojí o publicitu.

Kolem místa, kde kolonie stála, se denně pohybují stovky lidí. Cesty na břehu Moravy využívají k vycházkám, nebo jako spojnici do zaměstnání. „Těch lidí je mi líto, není ale možné respektovat pohled na nějaké chatrče a nepořádek kolem nich. Proto budu ráda, pokud policie to místo občas prověří, aby se tam lidé bez domova opět nenastěhovali,“ míní třiapadesátiletá Jaroslava Ptáčková, která trasou kolem oblíbeného místa bezdomovců za bývalými kasárnami denně prochází.