Tam se loni před Vánoci uskutečnil velkolepý koncert třicetičlenného sboru The Gospel Family z Nové Dubnice, držitel ceny Zlatá Europea od Evropské unie umění.

„Postavám z topolového dřeva, Svaté rodině, mudrcům z Východu a darovníkům vdechli život Patrik Winkler a Josef Buček,“ informovala Martina Juřenová ze společnosti REC Group Staré Město, která Kovozoo provozuje.

Zatímco postavy lidí byly vytesány ze dřeva, sochy zvířat jsou posvařovány z kovového šrotu. Sousoší devíti lidských postav a jedenácti zvířecích stojí na pódiu, kde se se v průběhu roku odbývají nejrůznější kulturní akce.

Půltunové sochy

„Každá ze soch váží bezmála půl tuny. Kompozici lidských skulptur doplňují kovové sochy hospodářských zvířat a také originální kovový velbloud jménem Ajša. Zvířata vyrobili členové týmu porodnice Kovozoo ze železného šrotu technologií svařováním,“ upřesnila Martina Juřenová.

Cílem Kovozoo je podle jejích slov ukázat malým i dospělým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné.

„Na výrobě betléma se podíleli lidé z našeho týmu - zaměstnanci a šéfové z firem ze skupiny REC Group.“ svěřil se Bronislav Janeček, generální ředitel REC Group a duchovní zakladatel Kovozoo.

Tamní betlém, jenž se o poslední listopadové sobotě probudil do adventu i do Vánoc, bude k vidění denně až do 5. ledna 2020.