K příchozím promluvil také starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

„Dnes ráno mě probudila zpráva, že Rusové ostřelují jadernou elektrárnu. Tak je to pravda, napadlo mě, Putin opravdu zešílel. Ukrajinci říkají, že bojují za celou Evropu a mají stoprocentní pravdu a všichni, kteří o tom pochybovali tak od dnešního rána prostě nemohou. Putin z útoku viní nás, Západ, NATO, Evropskou Unii. Vymýšlí si výmluvy, které jsou absurdní, přitom porušuje mezinárodní úmluvy a pravidla, která svět uzavřel, abychom zabránili válkám a zabíjení,“ řekl Stanislav Blaha.

Dnes ráno podle něj Putin definitivně potvrdil, že jsou mu všechna pravidla ukradená.

„Rusko dlouhodobě usiluje o to, aby nás rozdělilo. Podařil se mu pravý opak, spojili Evropu a celý svět. Cíl dnešního koncertu je jasný, vybrat co nejvíce prostředků pro ty, které zasáhla válka,“ poznamenal starosta a připomněl, že stále mezi námi žijí lidé, kteří pamatují když přijedou ruské tanky a hlásají svobodu.

Šéfredaktor Slováckého deníku Pavel Bohun
Mezi barvami dobra a zla umíme rozeznávat

„Vím že i tato zkušenost je důvodem k tomu, proč patříme v Evropě k těm, kteří požadují pro Rusko ty nejtvrdší sankce,“ dodal Stanislav Blaha.

Upozornil však, že bychom neměli připouštět, že všichni rusové jsou stejní jako Putin, neboť i v naší zemi jich žije hodně a mnozí z nich podle něj utekli právě před Vladimírem Putinem a jeho politikou.

Podle hradišťské zastupitelky Zuzany Vandame v nás nečekané a šokující události posilují ty lepší stránky, k čemuž patří pocit sounáležitosti a vzájemné podpory.

„Proto mě potěšilo, že jsme se spolu s řediteli příspěvkových organizací semkli a s podporou města iniciovali tento benefiční koncert. Program vznikal spontánně, přáli jsme si, aby to bylo nenucené, civilní, s pokorou k válečnému konfliktu a jeho obětem. Vše se odehrává tak blízko. Proto je dobře, že vystoupili profesionálové, ale také studenti, kteří svoji uměleckou dráhu zatím začínají. Myslím, že právě mladí lidé musí cítit obrovský zmatek směrem k budoucnosti,“ řekla Deníku Zuzana Vandame.

Penzion na Žítkové zachvátily plameny
V penzionu na Žítkové hořelo, zasahovalo šest jednotek

V průběhu koncertu lidé přispívali penězi do dvou kasiček Charity pod pódiem na humanitární pomoc určenou strádajícím občanům Ukrajiny. Kromě finanční pomoci je možno ve městě přispět i v rámci materiálních sbírek.

Sbírka potravin a drogerie pro uprchlíky z Ukrajiny ve spolupráci s potravinovou bankou ve Zlínském kraji nyní probíhá v Informačním centru v Uherském Hradišti.

V pondělí 7. března od 19 hodin, se na Malé scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti, bude konat beseda o dění na Ukrajině s novinářkou Petrou Procházkovou a dalšími hosty.