V sobotu 23. srpna bude Bém obeznámen Petrem Gazdíkem, starostou Suché Lozi, s finančními problémy obce a jejími investičními záměry. Poté čeká primátora beseda s občany a pracovní oběd se členy sucholožského zastupitelstva.

To pravé starostování však pražského primátora potká až v pondělí. Nezaměstnaným rozdělí obecně prospěšné práce v obci a rozveze je na svá místa. Poté bude řešit kolaudaci mateřské školky, stížnosti občanů, nový územní plán a další běžné záležitosti prvního muže vesnice. Pražský magistrát bude na oplátku hostit Gazdíka od pondělka do pátku. „Zúčastním se mimo jiné i zasedání grantové komise divadel,“ sdělil podrobnosti starosta Gazdík. Ten bude dále svědkem zasedání rady hlavního města, ekonomického odboru a odboru investic.

I přes drobné mediální konflikty mají Gazdík s Bémem stále korektní vztah. „Bém mě učil na vysoké škole, je to inteligentní člověk a věřím, že se výměna uskuteční bez problémů,“ tvrdí Gazdík, na jehož popud vznikla myšlenka celé akce. Sucholožský starosta je totiž jedním z vyjednavačů o rozpočtovém určení daní měst a obcí, jehož současný model se mu příliš nezamlouvá.

Michael Lapčíki

Již dříve uveřejněné texty související s výměnou starostování Pavla Béma a Petra Gazdíka naleznete vpravo nahoře v oddíle Související články