Aktéři se tradičně shromáždili v místě startu a cíle u Muzea Na Mlýně, odkud se vydali na tři či sedm a půl kilometru dlouhé trasy kolem vesnice. V cíli na ně čekala nejen česnečka, ale také perníkové srdce. Svou účastí totiž ukázali, že mají srdce na pravém místě.

Velkolepá oslavy matičky Země se konala v KOVOZOO Staré Město už popatnácté.
V Kovozoo Staré Město oslavili Den Země křtem hrocha jménem Hugo

Běhu se zúčastnil i dolněmčanský starosta František Hajdůch, místní farář Jiří Luňák, děti, senioři, maminky s kočárky i domácími mazlíčky.

Běžce neodradilo ani počasí

„Přes opravdu aprílové počasí a původní úvaze o zrušení akce nás mile překvapilo 105 přítomných na startu. Dokonce nás opět přišli podpořit manželé Ježkovi jako nejstarší účastníci. Všichni startující dostali malý dárek od dětí z Klubka a obce. Pro zahřátí přišla vhod kotlíková česnečka a teplý čaj,“ řekla Deníku jedna z vedoucích pořadatelského Misijního klubka Jana Fibichrová.

Účastníkem akce byl také zástupce ředitele Charity Uherské Hradiště Dalibor Jirásek. „Byl jsem mile překvapen, že i přes tak špatné počasí přišlo tolik lidí. Já byl tím posledním. Všem bych chtěl vyjádřit uznání a poděkovat za podporu Domácího hospice Antonínek,“ vzkázal Dalibor Jirásek. Výtěžek podle něj činí 20 084 korun a 20 USD k tomu.

Pracovní plavidlo Jožin v akci.
Sezóna na Baťově kanálu se blíží. Do jeho údržby se zapojil i Jožin

„Peníze využijeme na nákup pohonných hmot do našich vozidel, jimiž se pohybujeme po okrese Uherské Hradiště. Pohyb pro pohyb,“ usmál se vedoucí hospice Radek Nohál. Celá akce by podle něj nebyla možná bez mimořádného nasazení Misijního klubka v Dolním Němčí a vstřícnosti tamní obce. „Pro nás jde vždy o mimořádnou vzpruhu, kdy si uvědomíme, kolik dobrých lidí je ochotno věnovat svůj čas a um a zorganizovat takovou pěknou akci pro naši podporu,“ poznamenal Radek Nohál.

Domácí hospic Antonínek funguje pátým rokem. Společně jej provozují Charita Uherské Hradiště a Charita Uherský Brod.