Registrace je v plánu od 14 do 15 hodin a první start se uskuteční ve 14.15, poslední v 15 hodin. Registrace, start a cíl budou v Muzeu Na Mlýně, které sídlí v ulici Rybníky 105.

Akce se skuteční za každého počasí, trasy v délce 3,5 a 7 kilometrů povedou po cyklostezce kolem Dolního Němčí. Pořadatelé účastníkům zajistí zázemí se sociálním zařízením a v cíli také občerstvení s možností posezení.

Nebude chybět česnečka

Na osvěžení vaří také dolněmčanskou česnečku. „Těšíme se na všechny účastníky, kteří se akce zúčastní a podpoří tak Domácí hospic Antonínek,“ vzkazuje za organizátory vedoucí Misijního klubka v Dolním Němčí Jana Fibichrová.

Den vína letos uspořádají v areálu hotelu Buchlov.
Den vína uspořádají v sousedství hradu Buchlov. Aukce pomůže hendikepované dívce

Tým Domácího hospice Antonínek tvoří lékaři – specialisté, zdravotní sestry, speciální pracovník, psycholožka, duchovní a pastorační asistentka. Jejich cílem je umožňovat „domácí hospitalizaci“, při níž společně zvládají symptomy doprovázející pokročilá onemocnění, jakými jsou například bolesti, dýchací obtíže či nevolnost.

Tato péče je dostupná v celém regionu Uherské Hradiště i Uherský Brod 7 dnů v týdnu, 24 hodin denně. Výtěžek akce bude použitý na provozní náklady hospice.