„Na rekonstrukci koupaliště by bylo na rozdíl od našich prvotních odhadů potřeba až dvacet milionů korun. S rostoucími nároky na chemii a energie by vzrostla také provozní ztráta, což si nemůžeme dovolit,“ odůvodnil vypuštěné koupaliště starosta Osvětiman Josef Bartoněk s tím, že bez dotace ve výši osmdesáti až devadesáti procent si městys nemůže rekonstrukci dovolit. Radní se budou přesto podle Bartoňka snažit najít cestu, jak by mohli koupaliště opět obnovit.

Lidem v Osvětimanech a okolí bazén citelně chybí. Za koupáním proto mnozí míří také na přehradu. „Myslím si že chybí především mladým. Ale škoda je to pro všechny, kdo tam rádi chodili. Od nás jsou jiná koupaliště poměrně daleko,“ poznamenal osvětimanský učitel Tomáš Kordula.

Problémy se zastaralými technologiemi koupališť řeší také některá města na Slovácku. Štěstí mají však například v Nivnici. „Nám se podařilo bez větších investic splnit požadavky nového zákona, a proto koupaliště funguje bez problémů,“ informoval starosta Nivnice Jiří Bršlica.