Mrtvá ramena řeky Moravy kontrolují i uherskohradišťští strážníci. Největší nebezpečí na bruslaře číhá v místech, kde se setkává stojatá a tekoucí voda

„Je škoda, že zájmu lidí nevyužili provozovatelé hospůdek v přístavištích. Kdyby tam vařili horký čaj a svařák, většina těch, co na Baťův kanál chodí bruslit, by nabídky ráda využila,“ myslí si André Vícha z Uherského Hradiště, který na kanál chodí bruslit se svými dětmi.

Ledovou plochu na kanále považují bruslaři za mnohem bezpečnější než řeku Moravu. „Kromě zimního stadionu chodím s dětmi jenom tam. Ti, kdo bruslí na Moravě, pokud zrovna není mínus patnáct, vyloženě hazardují se životem. Několik lidí se tam už nedobrovolně vykoupalo,“ prohlásil Vícha.

V posledních letech se však nehody při bruslení na Uherskohradišťsku obešly bez vážnějších následků. „Již několik let jsme nemuseli zasahovat u žádné tragické nehody v souvislosti s bruslením, přesto se na podobné akce stále připravujeme,“ poznamenal mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček s tím, že největší nebezpečí na bruslaře číhá v místech, kde se střetává stojatá a tekoucí voda. „Nejčastěji k úrazům dochází, když se začíná stmívat a při oteplení,“ dodal mluvčí hasičů.

Na přírodní kluziště dohlížejí také uherskohradišťští strážci zákona. „Když zamrzne, zajíždí naše hlídky zcela pravidelně k mrtvým ramenům řeky Moravy, které lidé k bruslení využívají,“ poznamenal velitel Městské policie Uherského Hradiště Jaroslav Ježo.

Přečtěte si také:

Do Baťova kanálu stát investuje, chybí však sociální zařízení